travel: Prague volume I

10:25 PM

wraz z M. odwiedziłam Pragę. od dawna o niej marzyłam. marzę o wielu zakątkach na świecie. to niesamowite uczucie, móc wyobrażenia przemieniać w doświadczenia i we wspomnienia, często nawet namacalne. w Pradze było wszystko to, co kocham. to był bardzo ważny dla mnie wyjazd. uśmiecham się na myśl o każdym dniu, który tam spędziliśmy. 

You Might Also Like

17 comments

 1. Replies
  1. jeśli byś się kiedyś wybierała, koniecznie się do mnie zgłoś! mieszkaliśmy w świetnym hotelu i widzieliśmy wspaniałe miejsca! :)

   Delete
  2. o, to świetnie się składa. zapamiętam, bo porady turystyczne na pewno się przydadzą! :)

   Delete
  3. ja też się zgłoszę, chociaż praga nie jest pierwsza na mojej liście. ale jak wrzucić więcej zdjęć, to może być ;-)

   Delete
 2. cudownie jest realizowac marzenia, prawda? a juz tym bardziej te zwiazane z podrozami, bynajmniej dla mnie :)

  ReplyDelete
 3. o tak, Praga to również moje marzenie :)

  ReplyDelete
 4. piękne, cudownie mi oglądać te stłumione kolory.
  głownie, chciałabym być w tym balonie! :)

  ReplyDelete
 5. I have no idea what the text is saying but I'm sure I've seen the same Dali sculpture in Prague!:) Beautiful city, beautiful pictures!

  ReplyDelete
  Replies
  1. text is about that i always dreamed to visit Prague and this travel was very important for me, becasue i was there with my boyfriend.
   i love Salvador Dali, i so glad i could see this exhibition :)

   Delete
  2. I have the same feelings about Dali! The exhibition was great, but on my trip to Prague I also found something else: a photographer Jan Saudek. I know now that he is very famous but back then Prague was the place where I saw his work the first time! :)

   Delete
  3. Oh yes, we were looking for Saudek exhibition but staff in a gallery, where we saw a Dali exhibition, told us: currently is no Saudek gallery in Prague. it was a temporary exhibiton :( but we were in the museum of modern art and saw Goya exhibiton and Kupka exhibition. and we saw a presentation about Klimt. :) it was a wonderful time!

   (i'm sorry about my english :))

   Delete
 6. my hometown... :) I'm glad you had a good time. It might be the fact I've been born here, but after seeing so many other cities, I still appreciate Prague as one of the most beautiful. Especially when you know where to go, it's magical, romantic and soothing...

  ReplyDelete
  Replies
  1. true! i'm in love with Prague :) i'm from Cracow in Poland and i think that's a fantastic and beautiful city too, but i never photographed the city i live in! i need to change that!

   Delete
  2. Krakow has a beautiful atmosphere :) I think even as much as Prague :) magical old cities...

   Delete
 7. :) hope U enjoyed our capital ♥ :)

  ReplyDelete
 8. (jak zwykle) zmotywowałaś mnie do działania|tworzenia. znów nie będę spała po nocach, myśląc o Twoich kadrach, nie wspominając o snuciu planów o zobaczeniu Pragi na własne oczy|obiektywy.
  właściwie to od dłuższego czasu czuję się na tym blogu jakoś tak przytulnie domowo, bardzo Ci za to teraz dziękuję c:

  ReplyDelete
 9. Przez Twoje zdjęcia wzięło mnie na wspomnienia o Pradze(co skutkowało dodaniem zdjęć na bloga) ;)
  Jednak Praga nie zrobiła na mnie zbyt dużego wrażenia... Miałam wrażenie, że wszystko jest tam nieuporządkowane. Przewodnik który mi ją pokazywał był nastawiony przede wszystkim na kościoły i synagogi więc większość czasu spędziliśmy tam.

  Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś odwiedzę to miejsce ( z Krakowa to raptem kilka godzin podróży) i zakocham się w nim jak w Paryżu.

  ps. Zdecydowanie polecam Budapeszt - wg mnie klimat podobno, a o wiele bardziej urokliwy (pomimo tego, że ludzie sprawiają wrażenie mających pretensje o wszystko) ;)

  ReplyDelete

Instagram